Juodavaisė aronija - Aronia melanocarpa PROFESSOR ED
  search
  • Juodavaisė aronija - Aronia melanocarpa PROFESSOR ED
  • Juodavaisė aronija - Aronia melanocarpa PROFESSOR ED

  Juodavaisė aronija - Aronia melanocarpa PROFESSOR ED

  10,66 €
  sezoninė prekė, teiraukitės dėl galimumo
  • žemaūgė
  • itin derlinga
  • itin vertingi vaisiai
  • stambesni ir sultingesni nei Hugin
  • ideali vynui gaminti
  Konteineris: P12X12X19/C2
  Aukštis: 40-60CM
  Kiekis
  šiuo metu neturime - išankstinis užsakymas

   

  Prekių pristatymas

  Labai naudingas žmogui augalas - vaisinis, vaistinis, gražiai ir ilgai žydintis, kompaktiškas ir puošnus, lengvai formuojamas ir nereiklus. Labai tinka gyvatvorėms, pavieniui galima formuoti medelio forma. Galima skiepyti į šermukšnio kamieną - medelis bus didesnis.  Juodavaisė aronija atspari šalčiams, jos nepuola kenkėjai, nebijo oro užterštumo. 

  Krūmas užauga iki 2,5-3 m aukščio, genimas panašiai kaip serbentai - tik vėliau, nuo 10 metų, pašalinamos seniausios (7-10 metų) šakos. Anksti pradeda derėti - jau 2-3 metais galite tikėtis derliaus. Žiedai paprastai neapšala nuo pavasario šalnų,nes žydi jau po jų. 

  Aronijos nereiklios dirvai, mėgsta šviesias ir saulėtas vietas. Mėgsta normalaus drėgnumo dirvožemius, kurie gali būtų rūgštūs. Paprastai sodinama su 2 metrų tarpais. Augalas produktyvus ir dekoratyvus išlieka kelis dešimtmečius. Aronijoms reikia palyginti mažai priežiūros, todėl šį uogakrūmį turėti sode tikrai verta.

  Aronijų uogose gausu vitaminų, mikroelementų, fosforo ir geležies, askorbo rūgšties, vitaminų K, E, o P vitamino turi rekordiškai daug. Uogų arbata tinka peršalimo ligoms gydyti. Tyrimais patvirtinta, kad antioksidantų aronijos turi tiek pat kiek šilauogės ir gervuogės, arba 1,5 karto daugiau už serbentus ar spanguoles. Moksliniai tyrimais nėra patebėta šalutinio poveikio vartojant aronijų uogas net ir didesniais kiekiais. Iš krūmo galite nuskinti nuo 5 iki 10 kg uogų, pavertus sultimis gausite apie 4-7 litrus. Veislinės aronijos labai skiriasi nuo laukinių uogų skoniu, dydžiu ir produktyvumu.

  Rytų Europoje išskiriamos trys vertingiausios aronijų veislės, kurių genėtinė kilmė identiška: GALICJANKA, NERO ir VIKING. HUGIN yra kitos kilmės. Jos visos savidulkės, apdulkinamos bičių, žiedai medingi.

  3TWNAROMELP_3

  Charakteristikos

  Aukštis
  100 - 125 cm
  Apšvietimas
  dalinis šešėlis
  pietinė pusė
  rytinė pusė
  saulėta
  vakarinė pusė
  šiaurinė pusė
  USDA zona
  3 (-39 °C)
  Žiedų spalva
  balta
  Lapai
  puošni rudens spalva
  Dirvožemis
  Kalkėtas
  Priemolis
  Smėlis
  bet koks neužmirkstantis
  tinka ir durpžemis
  vid. derlingumo
  Dirvos pH
  4.5 - 6
  5 ir mažiau
  5.5 - 7
  Kita
  Itin vertinga
  akcentas
  naudingas paukščiams
  vaistinis augalas