Galangas - Alpinia galanga
search
  • Galangas - Alpinia galanga
  • Galangas - Alpinia galanga
  • Galangas - Alpinia galanga

Galangas - Alpinia galanga

9,99 €
III - VI mėn. pristatysime pagal grafiką, kitu metu per 2-3 d.d
  • tajų imbieras
Konteineris: 12Ø
Aukštis: 10-15CM
Kiekis
yra sandėlyje

 

Prekių pristatymas

Galangas (tajų imbieras)- imbierinių šeimos augalas, naudojamas Pietryčių Azijos bei arabų šalių virtuvėje, taip pat kaip persų-arabų medicinoje.

Augalo šaknys (rizomos) panašios į imbiero, turi aitrų aromatą bei juoduosius pipirus ir pušų spyglius primenantį skonį.

Tailande galangą jį vadina "kha" ir plačiai naudoja kariuose (curry), sriubose (tokiose kaip pvz. tom kha kai), tiesiog į sriubą plonai supjaustoma šviežia šaknis, arba maišoma kario pasta.

Fermentuojant su medumi gaunamas midus ar vynas, kurį filipiniečiai vadina byais. Indonezijos virtuveje naudojama rendang patiekalui gaminti.

Augalas naudojama ir Afrikos, persų-arabų (Junani) bei ajurvedos medicinoje, bei Voodoo liaudies magijai.

Aromatingos ir gali būti vartojamos ir kitos augalo dalys - lapai, stiebai.

Alpinia galanga galite užsiauginti ir namie, o vasaros metu lauke. Mėgsta šviesias ar saulėtas vietas, pakankamai derlingą dirvą, nereikalaja daug priežiūros, pakenčia trumpalaikes sausras.

Augalas gražiai žydi ir deri vaisius, bet nežinoma ar tai pavyktų auginant Lietuvoje. Rekomenduojama auginti platesniame inde, kad augalas galėtų plėstis.

kenkėjams ir ligoms atsparus, tik sausame ore gali pakenkti voratinklinė erkutė, o pernelyg šlapiomis sąlygomis puviniai. 

Kiti vardai: tajų imbieras, mėlynasis imbieras, siamo imberas, galangal.

3FITALPGAL/4
4 Prekės

Charakteristikos

Kita
Itin vertinga
vaistinis augalas