Naminė slyva - Prunus domestica ALGĖ
search
  • Naminė slyva - Prunus domestica ALGĖ
  • Naminė slyva - Prunus domestica ALGĖ
  • Naminė slyva (posk. kaukazinė slyva) - Prunus domestica ALGĖ 140-180 cm C11 (2 metai)

Naminė slyva - Prunus domestica ALGĖ

14,99 €
III - VI mėn. pristatysime pagal grafiką, kitu metu per 2-3 d.d
  • lietuviška veislė
  • ankstyva
  • mėlyni vaisiai
  • sultingi, stambūs vaisiai
  • retašakė
Konteineris: C11/P25X25X26
Poskiepis: P. cerasifera
Aukštis: 150-175CM
Vainikas: 2 metų vainiku
Kiekis
yra sandėlyje

 

Prekių pristatymas

ALGĖ - lietuviška, ankstyva, retašakė slyva. Sėjinukas iš Uleno renklodes laisvai apsivaisinusios sėklos. Vaismedžiai medelyne ir sode vidutinio augumo, vainikai atvirkščiai piramidiški šluotiški, vidutinio tankumo. Derėti pradeda 5-ais metais, dera kasmet, jeigu šaltą žiemą nepašala žiediniai pumpurai. 

Vaisiai gražūs, labai skanūs, vidutinio transportabilumo, stambesni už vidutinius ar stambūs (vidutinė vieno vaisiaus masė - 40-50 g), elipsiški. Odelė žalsvai gelsva, saulėje - rausva su melsvu atspalviu, su pilkšvu vaškiniu apnašu, joje gausu gelsvai rudų lenticelių (poodinių taškelių). Minkštimas geltonas, minkštas, saldus, sultingas, aromatingas. Kauliukas vidutinio stambumo, elipsiškas, iš minkštimo išsima lengvai. Vartojami švieži, desertui, tinka perdirbti. Prinokimo laikas ir vartojimo trukmė: rugpjūčio vidurys, vienu metu, nuskinti laikosi apie savaitę. Gana ištvermingos, šaltą žiemą, pašąla žiediniai pumpurai. 

Kaip ir kitoms slyvoms, ideali dirva - vidutinio ir žemesnio derlingumo, tačiau drėgmę išlaikanti ir jai pralaidi, silpnai rūgšti ar neutrali. Vieta slyvoms turi apsaugota nuo šiaurės krypčių vėjų, ideali - pietvakarių ir vakarų namo pusė, kaip ir kitiems kaulavaisiams.

  Slyvos geriausiai auga nuo vėjų apsaugotose šiltose (aukštesnėse) sodo vietose, kad būtų apsaugotos nuo šalnų žydėjimo metu. Labiausiai tinkama dirva – molis ir priemolis, tačiau neužmirkstanti, neutrali arba silpnai rūgšti. Aplink kamieną bent 60cm spinduliu neturi būti piktžolių. Esant poreikiui retinamos užuomazgos. Siekiant sulaukti didesnio derliaus, sausrų metu turėtų būti laistomos. Slyvos tinkamos auginti visais formavimo būdais. Genimos pavasarį atšilus orams, brandesni medžiai genimi vasarą.

 

#2PAMPRUDOMALG/3
3 Prekės

Charakteristikos

Aukštis
4 - 6 m.
Apšvietimas
saulėta
USDA zona
4B (-32 °C)
Drėgmė
drėgna, neužmirksta
Apdulkinimas
Visiškai savidulkis
Derėjimas
ankstyvas
Vaisių dydis
40 - 50 g
Vaisių skonis
sultingi
Dirvožemis
Priemolis
vid. derlingumo
Dirvos pH
5.5 - 7
Atsparumas ligoms
atsparus ligoms

Jums taip pat gali patikti